Na co zwrócić uwagę przy wymianie wycieraczek
Na co zwrócić uwagę przy wymianie wycieraczek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wymianie wycieraczek


Wycieraczki samochodowe w bardzo dużym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy, pasażera a także innych uczestników ruchu. Są jednak przez nas bardzo mało doceniane. Dlaczego warto często wymieniać wycieraczki oraz dbać o ich prawidłowe użytkowanie. Na co musimy zwrócić uwagę podczas wymiany i jak często ją przeprowadzać?

Twoje bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od dobrej widoczności. Dlatego wycieraczki samochodowe których używasz, powinny być zawsze w pełni sprawne. Podczas ulewnego deszczu wycieraczki zadbają o to, aby sprawnie oczyścić szyby i zapewnić Ci bezpieczeństwo podróży samochodem.

Na odpowiedni dobór tej właśnie części samochodu, warto poświęcić trochę więcej czasu i wybrać się do najbliższego sklepu motoryzacyjnego. Odpowiednio zaopatrzony sklep zaoferuje nam kilka rodzajów piór wycieraczek. Doświadczony sprzedawca sprawdzi lub zaleci test stanu ramion wycieraczek.

Wymiana wycieraczek - na co zwrócić uwagę

Jeżeli zauważysz, że pióra wycieraczek w Twoim samochodzie mają czasy swojej świetności już dawno za sobą, wymień je tak szybko, jak to tylko możliwe. Kupując nowe wycieraczki w sklepie stacjonarnym lub internetowym zwróć uwagę na tych kilka rzeczy:

  • właściwy model - rozmiar wycieraczki ma ogromne znaczenie, nie powinno stosować się zbyt długich lub zbyt krótkich wycieraczek;

  • wysoka jakość produktu - bezpieczeństwie to podstawa, na tym elemencie nie warto oszczędzać. Często tańszy model szybciej się zużywa;

  • zaczep musi pasować do tego zastosowanego w Twoim samochodzie

Wycieraczki samochodowe – tips & tricks :)

Jeśli pióra wycieraczek twojego samochodowych przymarzły do szyby nie próbuj odrywać ich na siłę. W ten sposób tylko im zaszkodzisz i skrócisz ich żywotność. Zamiast tego użyj odmrażacza do szyb, który pozwoli bezpiecznie uwolnić pióra.

Pamiętaj także o tym, aby nie używać wycieraczek samochodowych na sucho. W ten sposób ich pióra znacznie szybciej się zużywają. Ponadto, na szybach często znajdują się różnego rodzaju zanieczyszczenia, w postaci kurzu lub piasku, które mogą je porysować. Zawsze stosuj odpowiedni, letni lub zimowy, płyn do spryskiwaczy.Jaki jest koszt wymiany wycieraczek ?

To zazwyczaj niewielki wydatek. Pióra wycieraczek zazwyczaj kosztują kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, wymiana ich jest prosta i możesz ją wykonać samemu.

Wycieraczki do Twojego samochodu

Podstawowe rodzaje wycieraczek dostępne na rynku:

  • szkieletowe,

  • bezszkieletowe,

  • hybrydowe.

Wszystkie podane modele posiadają kilka różnych rodzajów mocowań. Ilu kierowców tyle jest opinii na temat poszczególnych modeli. Wycieraczki Alca, Bosch, Valeo i wiele innych spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl